Mali'de bir kadın 9 bebek doğurdu

25 yaşındaki Malili bir kadın dokuz bebek doğurdu – Bu,doktorların taramalar sırasında tespit ettiğinden iki fazla.Halima Cisse, Fas'ta doğum yaptı. Mali hükümeti, uzman bakımı alabilmesi için anneyi uçakla taşıdı.

Mali'de bir kadın 9 bebek doğurdu

Mali sağlık bakanı, beş kız ve dört erkek çocuğun sezaryenle doğduğunu ve iyi durumda olduklarını söyledi.

Bu tür bir doğum yapmak son derece nadirdir ve doğum sırasında ve sonrasındaki komplikasyonlar sebebiyle genellikle bazı bebekler hayatta kalamazlar.Mali'nin sağlık bakanı Fanta Siby, her iki ülkedeki sağlık ekiplerini "mutlu sonuç" için tebrik etti.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, Cisse'nin hamileliği Mali'de inanılmaz bir konu haline geldi – Çünkü kadının yalnızca yediz bebek taşıdığı düşünülmekteydi.Batı Afrika ülkesindeki doktorlar annenin sağlığı ve bebeklerin hayatta kalma şansı için endişeliydi - bu yüzden hükümet müdahale etti.

Dr Siby, Mali'nin başkenti Bamako'daki bir hastanede iki hafta kaldıktan sonra Cisse'nin 30 Mart'ta Fas'a taşınmasına karar verildiğini söyledi.

Bakan, Fas kliniğinde beş hafta kaldıktan sonra Salı günü doğum yaptığını söyledi.Anne ve dokuz bebeğin birkaç hafta içinde eve dönmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER