Bilim İnsanları Açıkladı! Kediler Neden Garip Davranır? İşte Akıl Almaz Detaylar…

Günümüzde kedilerin garip hareketleri ve davranışları ile sık sık karşılaşıyoruz. Bilim insanları bu konu hakkında araştırmaları yapmaları ile beraber neden o şekilde davrandıklarını açıkladılar.

Bilim İnsanları Açıkladı! Kediler Neden Garip Davranır? İşte Akıl Almaz Detaylar…

Kaliforniya Üniversitesi Veterinerlik Tıp Fakültesi bünyesinde görev alan bir grup genç kediler hakkında araştırmaları sürdürürken önemli açıklamalar ile gündemimizde ki yerini alıyor. Kedilerin garip davranışları ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bilim insanları tarafından açıklandı.

Hayvan davranışları ile ilgili yapılan çalışma doğrultusunda uzman Emma Grigg kedilerin davranışlarını inceleyerek hangi hareketi ne için yaptıklarını saptamıştır. Kedi ile daha iyi bağ kurmak isteyen bireylerin kedilerin dilinden ve davranışlarından anlamaları gerekmektedir. Yapılan açıklamalar doğrultusunda eğer bir kedi mırıldanıyor ise bir durumdan çok memnun olabilirler. Ancak bu durum tam tersi de olabilir hatta kediler yaralanmaları durumunda ya da ölüme yakın olduklarında da mırıldanmalar ile karşılaşabilirsiniz.

KEDİLERİN DAVRANIŞLARINI NASIL ANLAYABİLİRİZ?

Amerika da yapılan açıklamalar doğrultusunda uzman veteriner Emma Grigg tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Kedi davranışlarının en iyi şekilde anlayabilmek için öncelikle ders almanız gerektiği vurgulandı. Aynı zamanda bu konu da hayvan sevginizin olması da büyük ölçüde destek olacaktır ifadeleri ile gündemimizde bulunuyor. Hayvan sevgisi olan bireyler kedileri ile iyi anlaşabilecek ve onların dilinden yaptıkları hareketleri anlayabileceklerdir.

KEDİLERİN HAREKETLERİNDE Kİ DEĞİŞKENLİKLER

Bazen kedilerin hareketlerinde bazı değişiklikler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hayvanlar da insanlar gibi duygu beslemektedirler. Bu yüzden hayvanlar da duygu değişimleri yaşarken hareketlerinde bazı farklılıklar ile karşılaşabileceğiniz bilim insanları tarafından açıklanmıştır. Hayvan davranışlarını gözlemlerken hangi duygu ile karşı karşıya olduğunu anlamanın en iyi yöntemleri arasında hayvanlar ile iletişiminizi kuvvetlendirmek bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER