Ayakkabı Kokusundan Basit Yollarla Kurtulun!

Ayakkabılardan burnumuza gelen rahatsız edici koku tahammül edilmez bir hal alabilir ve bu da ayakkabıları çöpe atma isteği uyandırabilir. Kötü kokulardan kurtulmanın birçok önemli ve tamamen pratik olan yolu vardır. Bu nedenle yeni ayakkabılar almanıza ve çok para harcamanıza asla gerek yoktur!

Ayakkabı Kokusundan Basit Yollarla Kurtulun!

Çoğu zaman sıcak havalar ayakları terletir. Terlemiş olan ayaklar ayakkabılarda kötü bir koku bırakır. Bu kokuyu sahiden giderebilmenin bir sırrı var. Nem sorunu ile baş etmek. Birçok insan koku giderici ürünlerle bu durumun üstesinden gelmeye çalışır. Fakat bu yalnızca kokuyu örtmüş olur. Nemi azaltmanız ise sorunun kaynağına inerek bu durumdan tamamen kurtulmanızı sağlar.

Kalıp Sabun Yerleştirin

Ayakkabılardaki kötü kokuyu gidermenizin ilk yolu, kokan ayakkabının içerisine bir kalıp kadar sabun eklemekten geçer. Sabun gözenekli bir yapıya sahiptir. Bunun sonucunda kokuları emebilir ve temiz bir koku salar. Bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz! Sabunun ferah bir aromaya sahip olması önemlidir. Ağır bir koku işleri daha kötü hale getirebilir.

Ayakkabılarınızın Donmasını Sağlayın

Ayakkabılarınızı dondurmalısınız. Evet yanlış duymadınız! Kokmuş ayakkabılarınızı plastik bir torba içerisine ekleyin. Daha sonra ise bir gece süresince dondurucuda bekletin. Böylece soğuk enerji, ayakkabınızda yer alan bakterilerin her birini tamamen öldürecektir. Böylece koku da gitgide azalarak bitecek demektir. Harika değil mi?

Güneş Altında Kurutun

Sebep aramalısınız. Ayakkabınızı iyice bir inceleyin. Tabanları hasar gördüyse, çıkarıp kurulama işlemi yapın. Ayakkabıları güneşli bir alanda kurutun. Kuru tuttuğunuz zaman kokuyu oluşturan bakterilerin gelişimini de engellemiş olacaksınız. Tabanlıkları değiştirmek de faydalı bir yöntem olacaktır. Tabii uzun saatler güneş altında ayakkabı kurutmanızı önermiyoruz. Ortalama 2 saat bunun için yeterli olacaktır

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER