WhatsApp’tan Büyük Rest Geldi! Sözleşmeyi Onaylamayanlar Silsin!

Geçtiğimiz aylar da WhatsApp tarafınca yapılan açıklamalar doğrultusunda yeni gizlilik sözleşmesi ortaya çıkmıştı.

WhatsApp’tan Büyük Rest Geldi! Sözleşmeyi Onaylamayanlar Silsin!

Ancak ülkemizde bu sözleşmenin onaylanmamasının ardından WhatsApp süreyi uzatarak kullanıcılar için sözleşme hakkında süre hakkı tanımıştı. Ancak WhatsApp tarafından yapılan son dakika açıklamalar doğrultusunda 15 Mayıs itibari ile sözleşmeyi onaylamayan kişilerin WhatsApplarının kullanılmayacağı açıklanmıştır. Bu açıklamanın ardından sözleşmeyi onaylamayan kişiler WhatsApp uygulaması silmesi gerektiği vurgulandı.

WhatsApp kullanıcıları için oluşturulan yeni sözleşmenin kabul edilmemesi durumunda kullanıcılar artık uygulamayı silmek zorunda kalacak. WhatsApp tarafından yapılan bu sözleşme işletmeler ile kişisel verilen paylaşılmasına yöneliktir. Ancak konu ile alakalı en tuhaf durum ise Avrupalı kullanıcılar her ne kadar sözleşmeyi kabul etmeseler dahi Whatsapp kullanımlarını sürdürebilecek. Ancak bu durum ülkemizde geçerli olmamaktadır.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİNDE KRİTİK MADDELER!

Whatsapp tarafından ülkemizde ki kullanıcılara sert maddeler uygulanmasıyla beraber kullanıcılar sözleşmeleri kabul etmemesi durumunda kullanamayacaklarını bildirildi. Kullanıcılar da sözleşmeyi kabul etmeyip başka uygulamalara yönelerek gündemimizde ki yerini alıyor. Whatsapp kurucusu Mark Zuckerberg Avrupa ülkesine vermediği tepkiyi ülkemize vermesinin ardından pek çok kullanıcı bu durumun ona olumsuz yansıyacağını belirtti. Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Avrupa da ki kullanıcılar bu sözleşmeyi kabul etmeseler dahi uygulamayı kullanabilecek.

ÜLKEMİZDE YENİ UYGULAMALAR ÖN PLANDA!

Ülkemizde yeni uygulamaların ön planda olmaya başlamasının ardından kullanıcılar Telegram, yay ya da Skype gibi uygulamaları yükleyerek Whatsapp uygulamalarından ayrılma kararı alıyor. Sözleşmenin onaylanmaması durumunda böyle bir durum ile karşı karşıya kalan bireyler yeni uygulamalar yükleyerek oradan arkadaşlık ve dostluklarına devam edebileceklerine dair açıklamalarda bulunmaktadırlar. Böylelikle ülkemizde pek çok kişi Whatsapp gizlilik sözleşmesini kesinlikle onaylamayacağı bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER