WhatsApp sözleşmesini kabul etmezseniz bu yaptırımlar uygulanacak!

Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs’a kadar kabul etmeyenler, birçok kısıtlamayla karşı karşıya kalacak. İşte WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenlere uygulanacak yaptırımlar…

WhatsApp sözleşmesini kabul etmezseniz bu yaptırımlar uygulanacak!

Whatsapp’ın geçtiğimiz aylarda kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağını duyurması herkesin tepkisine yol açmıştı. Hatta Whatsapp’ı protesto eden kullanıcılar başka platformlara geçmişti. Bu durum Whatsapp’ın sözleşmenin kabulüyle ilgili son tarihi 15 Mayıs’a ertelemesini sağlamıştı.

PEKİ SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEYENLERİ NELER BEKLİYOR?

Şirket ilk önceleri sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesabını kapatacağını söylese de daha sonra farklı yaptırım kararı aldı. İşte WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenlere uygulanacak yaptırımlar:

1- 15 Mayıs'tan sonra hiç kimsenin hesabı silinmeyecek ya da fonksiyonları kaybolmayacak. Bir süre daha sürekli olarak sözleşme hatırlatması yapılacak ve kullanıcılardan bunu kabul etmeleri istenecek.

2- Sözleşme uyarısı bir süre sonra kalıcı hale gelecek ve halen sözleşmeyi onaylamamış kullanıcıların hesaplarında kısıtlama uygulanacak.

3- Kullanıcılar, ilk etapta sohbet listelerine erişemeyecek, ancak yine de gelen telefon ve video aramalarını cevaplayabilecekler.

4- Bunun haricinde bir mesajı okumak veya yanıtlamak ya da cevapsız bir çağrıyı geri aramak için yalnızca size gelen bildirimleri kullanabileceksiniz. Yani uygulamanın içinden bu tür işlemler yapılamayacak.

5- Hesabınızdaki bu kısıtlama birkaç hafta sürecek. Ardından gelen WhatsApp mesajlarını veya aramalarını alamayacaksınız. Yani uygulama tüm işlevini yitirmiş olacak.

6- WhatsApp hesabınızı kapatmayacak evet, ancak uygulamanın tamamen devre dışı kalmasını sağlayarak size sözleşmeyi kabul ettirmeye çalışacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER