'SNL' oyuncuları Elon Musk'a ev sahipliği yapmaktan hoşnutsuzlarr

Hafta sonu sürpriz bir hareketle, "Saturday Night Live" iş dünyasının kralı Elon Musk'ın 8 Mayıs'ta NBC şovuna ev sahipliği yapacağını duyurdu.

'SNL' oyuncuları Elon Musk'a ev sahipliği yapmaktan hoşnutsuzlarr

Bazı "SNL" oyuncu kadrosu bu konuda çok heyecanlı görünmüyordu.Bir Instagram hikayesinde, oyuncu kadrosu üyesi Bowen Yang "bu ne anlama geliyor?" Diye yazdı. Musk'ın hafta sonu boyunca "Cumartesi Gecesi Canlı programı'nın gerçekte ne kadar canlı olduğunu öğrenelim" yazan tweetine bir başlık olarak attı.Eski "SNL" kadrosundan Cheri Oteri'nin bir fotoğrafının üzerine "Tek CEO'yla çizim yapmak istediğim CEO Cher-E Oteri'dir" yazdı.NBC, CNN Business'ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.Tesla'nın eksantrik CEO'su ve gezegendeki en zengin insanlardan biri olan Musk, geçmişte tartışmalara yol açtı. Bu, geçen yıl koronavirüs salgını hakkında yaptığı yorumları da şaşırtmıştı. Eylül ayında yaptığı bir röportajda, virüsün risklerini küçümseyerek, gelecekte herhangi bir Covid aşısı yaptırmayacağını sözlerine ekledi.Bazı "SNL" oyuncularından gelen tepkiler dikkate değer.

Geçmişte en büyük tartışma, 2015 yılında "SNL" nin Donald Trump'ın programa katılacağını duyurmasıyla ortaya çıktı. Haber, Trump cumhurbaşkanlığına aday olurken ve birçok Meksikalı göçmenin suçlu ve tecavü*cü olduğunu söyleyen açıklamalarda bulunduktan sonra geldi.Bazı gruplar gösteriden daveti iptal etmelerini istedi ve bir Latin grup, seyircilerden gösteriyi bozmaya istekli olan herkese 5.000 dolarlık bir "ödül" bile teklif etti. Rockefeller Center'ın dışında "Irkçı nasıl yazılır? S-N-L" sloganları atan protestocular da vardı.

Bir başka büyük parlama noktası da Andrew Dice Clay'in 1990'da ev sahipliği yaptığı zamandı. Clay, cinsiyetçi şakalarla ünlüydü.

Dünyaca ünlü Show programı "SNL", yıllar boyunca birçok kez tartışmalı bir paratoner oldu. Ayrıca geçmişte, müzikal konuk şarkıcı Sinéad O'Connor'un Papa'nın bir fotoğrafını rezil bir şekilde yırtması ve Kanye West'in gösteri 2018'de sona erdiğinde Donald Trump hakkında söylenmeye devam etmesi gibi tepkilere neden olan birçok olay yaşandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER