Şampiyonlar Ligi finali için yeni iddia!

İstanbul’da oynanmasına karar verilen ancak pandemi nedeniyle ertelenen UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için yeni iddialar ortaya atılıyor? Peki UEFA Şampiyonlar Ligi Finali nerede oynanacak? İşte yanıtı…

Şampiyonlar Ligi finali için yeni iddia!

İstanbul’da oynanmasına karar verilen ancak pandemi nedeniyle ertelenen UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin İstanbul’dan alınma ihtimali bir süredir konuşuluyor. İngiliz hükümetinin Türkiye´yi kırmızı listeye dahil etmesinin ardından taraftarların seyahat edemeyecek olması hatta seyahat edeceklere İngiltere´ye dönüşte 10 gün karantina şartı koymasından dolayı iki kulüp UEFA´ya finalin Wembley Stadı´nda oynanması için başvuru yapmıştı.

UEFA, finalin İstanbulda yapılması konusunda ısrarcı olsa da kulüplerin seyirciyle oynamak istemesi İstanbul’dan alınma ihtimalini güçlendiriyor. 

2023 İDDİASI

Ortaya atılan yeni bir iddiaya göre UEFA İstanbul ile St. Petersburg'un ev sahipliğini yer değiştirmeyi de planlıyor. UEFA ayrıca Türkiye Cumhuriyeti´nin 100'üncü yılı olan 2023 yılı seçeneğini de masaya koydu. TFF ise henüz tekliflere bir yanıt vermedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER