Fenerbahçe'de Ali Koç- Acun Ilıcalı gerilimi iddiası

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ile ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı arasında büyük bir gerilimin yaşandığı iddia edildi.

Fenerbahçe'de Ali Koç- Acun Ilıcalı gerilimi iddiası

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Süper Lig devam ederken teknik direktör konusunda fikir değiştirmiş ve Emre Belözoğlu'na şans vermişti. İddialara göre Ali Koç'un şampiyonluk fırsatının kaçtığı Sivas maçında 2-0 geriye düşülmesinin ardından Ozan Tufan ve Dimitris Pelkas'ın oyundan alınmasına tepki gösterdiği ileri sürüldü. Koç'un maç sırasunda yerinden aniden ayağa kalkarak "Böyle değişiklik olmaz. Geçen haftalarda da değişiklikler sonrasında takım hep geriye gidiyordu ama bu artık kabul edilemez. Ozan'ın çıkması olacak iş değil" diyerek Belözoğlu'na tepki gösterdiği iddia edildi.

Ali Koç hakkında ortaya atılan iddialardan bir diğeri ise televizyoncu Acun Ilıcalı'nın takımla çok ilgilenmesinden rahatsız olmasıydı. Ilıcalı'nın Trabzonspor maçı öncesinde istifa kararı alan Emre Belözoğlu'nu bu kararından caydırdığı söylendi.

"NEREDEN BİLYİORSUN ACUN?"

Alanya deplasmanına özel uçağıyla giden Ali Koç, sakatlığı bulunan Mesut Özil'le ilgili "Acaba oynar mı?" diye sordu. Ilıcalı'nın verdiği "Oynayacak, ben konuştum" yanıtına sinirlenen Koç'un, "Ben bilmiyorum sen nereden biliyorsun Acun? Bu kulüp için çok çaba harcıyorsun çok şeyler yaptın ama bu kadar takımın içinde olmanı doğru bulmuyorum" çıkışını yaptığı öne sürüldü.

ACUN ILICALI'DAN AÇIKLAMA

İddiaların ortaya atılmasının ardından Acun Ilıcalı'dan konuya dair sert bir açıklama geldi. Ilıcalı "Haberde geçen her konu yalan olduğu için genel bir yorum yapmam gerekiyor. Başkanımız Ali Koç ile aramızda bahsi geçen konuların hiçbiri olmadığı gibi kendisi beni 2 gün önceki Kayseri maçında uçağında misafir etmiştir. Futbolcularımızla daha önce yenen ve takım içi birlikteliğin ispatı olan bir yemeğin Sivas maçından bir gün önce gibi gösterilmesi art niyetin kesin bir ispatıdır. Fenerbahçe için elimden geldiğince bazı rakip taraftarların bana göre haksız protestolarını göze alarak maddi manevi destekte bulunmaya çalışıyorum. Gerek başkanımızın gerek taraftarımızın bunu fazlasıyla takdir etmesi de beni çok mutlu ediyor ama belli ki bazı kesimler akıllarınca beni karalayıp fitne sokma derdindeler. Emre Belözoğlu'nun zor bir dönemde takımımızı 8 puan gerideyken devralması, takımımızın şampiyonluğu kıl payı kaçıracak kadar iddialı yere gelmesi ve camiaya ümit veren bir futbol oynatması belli ki birilerini oldukça tedirgin etmiş ve nasıl termine ederiz diye hesapları başlamış. Fenerbahçeli taraftarlar olarak birlikte ve beraberlikle çok güzel günlere ulaşacağımızı biliyoruz. Ben de taraftarı olduğum bu güzel kulüp için ne gerekiyorsa gözümü kırpmadan yapmaya devam edeceğim ve bu çirkin zihniyet asla amacına ulaşamayacak." sözleriyle iddiaları yalanladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER