CHP'den Süleyman Soylu hakkında "10 paralık” dava

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, canlı yayında söyledikleri ve sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “10 paralık” dava açtıklarını söyledi.

CHP'den Süleyman Soylu hakkında "10 paralık” dava

Hakkındaki iddialar nedeniyle son zamanlarda adından sıkça bahsedilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT’deki konuşmasında ve sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef almıştı. Sedat Peker’in kendisi hakkındaki iddialar için bile Kılıçdaroğlu’nu suçlayan Soylu için CHP adım attı. 

CHP, Süleyman Soylu’nun Kılıçdaroğlu hakkındaki sözleri nedeniyle “10 paralık” dava açtı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Soylu’yu sert sözlerle eleştirdi. İşte o açıklamalar:

"Kendisi ile ilgili ifşaatlar karşısında istifa erdemini göstermesi gerekirken, polemiklerle koltuğunu korumaya çalışan ve alışkın olduğu üzere iftiralara başvuran Süleyman Soylu hakkında 13 Mayıs 2021 tarihli Twitter paylaşımı ve 19 Mayıs 2021 tarihli TRT Haber kanalında yapmış olduğu açıklama nedeniyle 10 paralık dava açtık! Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhataba biçtiği değer gereğince... Hiç kimse Genel Başkanımızı suç örgütleri ve mafya liderleri ile yan yana gösteremez! Onların emrinde olduğu ahlaksız iftirasını atamaz. İftira ve hesabını soracağız"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER