AKP'li belediyede milyonluk ihale oyunu! Bakın ihaleyi nasıl vermişler...

CHP’li meclis üyeleri tarafından hazırlanan raporda, AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin ihale oyunları anlatıldı. AKP’li belediyede milyonlarca liralık ihaleler işte böyle yandaşa verildi.

AKP'li belediyede milyonluk ihale oyunu! Bakın ihaleyi nasıl vermişler...

İstanbul’da en şatafatlı belediye sarayını yaptıran AKP’li Başakşehir Belediyesi, borç batağındaydı. Yaptığı gereksiz harcamalarla sık sık gündeme gelen AKP’li belediyenin, milyonlarca liralık ihaleleri yandaşlarına verdiği ortaya çıktı. 

CHP Meclis Grubu’nun hazırladığı Denetim Komisyonu Raporu’na karşı hazırlanan şerh raporunda, AKP’li Başakşehir Belediyesi’nde milyonlarca liralık ihalelerin nasıl adrese teslim verildiği açıklandı. 

DÜŞÜK TEKLİF VERENLER ELENDİ!

Verilen raporda, ihalelere düşük teklif verenlerin hızlıca elendiği ve yüksek teklif verenler arasından yandaşların seçildiği ortaya çıktı. 

Kaba inşaatı Emlak Konut GYO tarafından 34 milyon TL’ye yapılan ve toplam maliyeti 130 milyon TL’yi bulan, İstanbul'un en şatafatlı belediye binası olacağı söylenen yeni Başakşehir Belediyesi binasının ince işleri için ihale açıldı. İhaleyi 94 milyon TL’ye Ömer Faruk Balamir ve Ahbal İnşaat Ortaklığı aldı. Ancak ihaleye daha uygun teklifler veren firmalar da vardı.

Uygun fiyatlı firmaların seçilmeme nedeni ise “Bir firmanın iş fiyat listesinde 3 kuruşluk aritmetik hata, bir başka firmanın ise belgelerinde kullanılacak ampulün logosunun eksik olması” gibi saçma gerekçelerle açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER