Organik ile organik olmayan gıda arasında nasıl bir fark var?

Organik ve organik olmayan gıda arasındaki fark nasıl anlaşılır? Organik ve organik olmayan gıdalar arasındaki farklar nelerdir? Organik ve organik olmayan gıdalar arasında nasıl bir fark var? İşte Organik ve organik olmayan gıda arasındaki farklar…

Organik ile organik olmayan gıda arasında nasıl bir fark var?

Son yıllarda organik gıda kavramının popüler olmasıyla, insanlar da organik ve organik olmayan gıdalar arasındaki farkları merak etmeye başladı. İnternet üzerinden en çok araştırılan konulardan biri "Organik ve organik olmayan gıda arasındaki fark nedir?” sorusu oldu. Organik olmadığı halde ‘organik’ etiketiyle satış yapanların çoğalması üzerine vatandaşlar "doğal yollardan ürünün organik olduğunu nasıl anlayabilirim?” sorusuna yöneldi. Peki gerçekten organik gıda ve organik olmayan gıdalar arasındaki farklar neler? Sizler için organik gıda ve organik olmayan gıdalar arasındaki farkları yazdık.

ORGANİK VE ORGANİK OLMAYAN GIDALAR ARARASINDAKİ FARKLAR

-Organik ürünlerin koku ve aroması konvansiyonel bir ürünle karşılaştırılamaz. Organik gıda daha taze ve doğal kokar.

-Organik gıdaların içerisinde daha fazla vitamin ve mineral bulunur.

-Organik gıdalar, besin alerjisi olanlarda daha az semptoma neden olur.

-Organik ürünler pestisit, fungusit, herbisitler ve insektisit gibi kimyasalları içermez. Suni gübre, GDO’lu tohum kullanılmaz. Bu kimyasalların ve yapay maddelerin bölgesel tarımda çokça kullanılan ve yediğimiz besinlerin içinde veya üzerinde kalan kalıntıların riski büyüktür. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER