Mezoterapi Nedir?

1952 yılından beri kullanılan mezoterapi ciltteki lekeleri, yara izlerini, selülit ve çatlakları gideren bir mikroenjeksiyon tekniğidir.

Mezoterapi Nedir?

1952 yılından beri kullanılan mezoterapi ciltteki lekeleri, yara izlerini, selülit ve çatlakları gideren bir mikroenjeksiyon tekniğidir.

Cildin orta tabakasına mikroenjeksiyonla uygulanan vitamin, mineral ve aminoasitlere mezoterapi adı verilmektedir. 1950’li yıllardan beri kullanılan bu yöntemle birçok cilt sorunun başarılı bir şekilde tedavi edilmesi mümkün olmaktadır. Kişinin isteklerine göre değişen enjeksiyon maddeleri aşağıdaki durumlar için uygulanır:

l Cilt yaşlanması

l Lekeler

l Deri çatlakları

l Kilo kaybı

l Selülit

l Alerjiler

l Spor yaralanmaları

l Ağrılar

l Vitiligo

l Fibromiyalji

Genelde emzirenler, hamileler, kanser hastaları, şeker hastaları, alerjik reaksiyonlarda kullanılmaması gerekmektedir.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mezoterapide kullanılan birçok teknik, selülit üzerinde de başarılı sonuçların alınmasını sağlar. Mezoterapi selülit konusunda başarılıdır. Çünkü uygulamalar kan dolaşımını hızlandırır. Bağ dokusunu düzenlenen kısımlara doku kokteylleri uygulanarak vücuttaki kan dolaşımı harekete geçirilir. Mikrodolaşım harekete geçtiği için de ödem ortadan kalkar. Selülit görünümü düzelir. Özel kokteyller ince iğneler yardımıyla uygulanır.

Uygulama sonrası hafif kızarıklık ve morluk söz konusu olduğundan bir süre dikkat edilebilir. Ancak bu kızarıklıklar kısa sürede giderilmektedir. Tedavi için genelde 8-10 kürden oluşan seanslar uygulanmaktadır. Düzenli egzersiz ve dengeli beslenmeyle kişinin yaşam koşullarına da dikkat etmesi gerekmektedir.

Selülit Tedavisi Kaç Seansta Etki Gösterir?

Kişinin genel durumuna göre değişen kürler, muayene sonrası belirlenir. Selülit mezoterapi uygulaması ince enjeksiyonlar yoluyla vücuda uygulanır. Herhangi bir yan etkisi olmadan kullanılan bu uygulama, yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Böylece selülit görünümünün düzelmesi sağlanır. Genelde 8-10 kürün uygulamasıyla selülit görünümünde ciddi düzelmeler söz konusu olabilir. Ancak daha ileti vakalarda bu sayı arttırılabilir.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıksız beslenme ve yaşam stili tercih edilmesi gerektiğinden uygulamadan sonra işlenmiş gıdalardan uzak durulması gerekmektedir. Ayrıca bozulmuş yağ dokusunun düzelmesi kilo kaybına da yardımcı olacaktır. Mezoterapi fiyatları da kür sayısına göre değişecektir. Bazen farklı tedavilerle birlikte kullanılan bu uygulamalar, kişinin ideal kilosuna ulaşması için büyük destek vermektedir. Ancak sonraki süreçte istikrarlı bir yaşam tarzı ve beslenmenin tercih edilmesi son derece önemlidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER