Limon Yağından Gelen Mucizevi Etkiye Çok Şaşıracaksınız!

Limon yağı son derece etkili bir yağ esansıdır. Kullanmadan evvel kesinlikle inceltmeniz gerekir. Zeytinyağı ve jojoba yağı gibi taşıyıcı görev edinen yağlarla inceltilerek kullanılması iyi olacaktır. Dilerseniz ağız yoluyla alın, dilerseniz cildinize sürün. Kesinlikle incelterek kullanın. Aksi şekilde cildiniz zarar görür. İşte, limon yağı hakkında diğer detaylar!

Limon Yağından Gelen Mucizevi Etkiye Çok Şaşıracaksınız!

Limon yağı kullanırken dikkatli olmanız gereken başka bir detay ise yüz, boyun ve cilt gibi hassas bölgelere direkt olarak uygulamamanız gerektiğidir. Bu yağı kullandıktan sonra cildinizi güneş ışınlarına karşı korumanız gerekecektir. Bunun yanı sıra gebelere, bebeklere ve ufak çocuklara tavsiye edilmemektedir.

Limon Yağı Faydaları Nelerdir?

Limon yağının faydalarını yazmakla bitirmek çok zor bir durumdur. Haydi gelin, bu yağın faydalarına bir göz atalım.

· Limon yağı tansiyonu dengeler ve kişinin ferahlamasını sağlar. Bu yağı suyla beraber tüketmeniz en iyisidir. Bunun için ise bir bardak içme suyuna birkaç damla limon yağı ilave etmeniz yeterlidir. Bu karışım sayesinde sindirim sorunlarınız da hafiflemeye başlayacak demektir.

· Limon yağının kanı pıhtılaştırma özelliği de vardır. Her zaman için kanın çabuk durmasına yardım eder.

· Limon yağını az şiddetteki burun kanamaları için de kullanabilirsiniz. Bir parça pamuk üzerine birkaç damla kadar limon yağı damlatıp yavaşça burun deliklerinize koyun. Bunun sonucunda kanama duracaktır.

· Limon yağı her daim ağız ve diş bakımında da kullanılabilmektedir. Dişleriniz artık daha beyaz olacak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER