Yanlışlıkla 40 yıllık cinayeti çözdü!

Öz annesini bulmak isteyen 40 yaşındaki kadın DNA’sını kullanmak için yararlandığı program sayesinde 40 yıllık çifte cinayeti çözdü.

Yanlışlıkla 40 yıllık cinayeti çözdü!

Christine Marie Salley, öz annesini bulmak için bir özel dedektif tuttu. Özel dedektif annesini arayan Salley’in kendi DNA'sını genetik test sitesi olan GEDmatch adlı programa yükledi. Bu yüklemenin ardından bir eşleşme yakaladılar. Kadının DNA’sı ile 1980'lerde bilinmeyen bir cinayet kurbanının genetik profiliyle eşleşti.

Kasım 1980, Kaliforniya,keşfedilen bir mezarda dövülmüş ve vurulmuş bir kadın ve erkek bulunmuştu. Kişilerin kimliği şuana kadar bilinmiyordu. Fakat Salley’in DNA’sı mezardaki kadınınki ile eşlelşti. Evlatlık verildiği evraklarda öz annesinin adının Pamela Dianne Duffey olarak geçtiğini bilen kadın, DNA eşleşmesi sonrası annesinin kimliği belirsiz kişi olduğunu ispatladı. Yetkililerin de işe dahil olmasıyla Salley resmi olarak annesini bulmuş oldu. Annesinin 21 yaşında, sevgilisi ile otostop çekerken kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürüldüğünü ispatlamış oldu. 40 yıldır açık olan bu cinayet dosyasında kurbanların kimlikleri annesini arayan Salley sayesinde bulunmuş oldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER