Toksik İlişkiye Dikkat Edin!

Kadın erkek ilişkileri tamamen karmaşık bir meseledir. Herkesin yaşamdan bekledikleri farklı olabilir. Bunun yanı sıra her bireyin ilişkiden beklentisi de farklı olacaktır. Fakat beklentinin ne olduğu fark etmeksizin sağlıklı olan bir ilişkinin ana kuralı kişilerin kendini iyi hissetmesi ile ilgilidir. Fakat toksik olan ilişkilerde bu durum imkansız olmaktadır

Toksik İlişkiye Dikkat Edin!

Toksik etki altındaki ilişki, günümüzdeki çiftlerin fark etmeden yaşadıkları en önemli sorunlardan biri olmasıyla bilinmektedir. Kişilerin kendini mutlu hissetmediği, yaşamlarında ilerlemenin yerine her an daha da geriye gittiği huzursuz ilişki manasına gelmektedir. Genel olarak bu durum ilişki esnasında fark edilmiyor, ilişki bitince anlaşılıyor. Bazen de kendinize uzaktan bakınca anlıyorsunuz.

Sürekli Olarak Baskı Altında Hissetme Durumu

Kişinin kendisini baskı altında hissettiği zamanlar vardır. İlişkide çaresiz ve özgüvensiz hissetmek normal olmayan bir ilişkinin içerisinde olduğunuzu gösteriyor. Kendi durumunuzu inceledikten sonra bu sömürüye bir dur demeniz gerekecektir.

Mutsuz Olmak

Herkes bazı zamanlarda mutsuz hissedebilir. Bu normaldir. Ama eşinizin ya da sevgilinizin yanında da bu mutsuz haliniz hep devam ediyorsa, tartışmalarınız dinmiyor tam aksine şiddeti artıyorsa, buna bir çözüm bulamıyorsanız acilen bir önlem almalısınız.

Güvensizlik Hissi

Birine güvenmeden onunla ilişkiye devam etmek son derece zordur. Gerçekten çabalıyor ama karşı tarafa asla güvenemiyorsanız gözden geçirmeniz gereken durumlar var demektir. Lütfen bunu dikkate alın. Güvenemediğiniz biriyle beraber yaptığınız her şey hayatınızı zehir etmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Eleştirilmenin Ağırlığı

Eleştiri denilen şeyin belli bir dozu olmalıdır. İlişki yaşadığınız insan sizi aşağılarcasına ve özgüveninizi yitirmenizi istercesine durmaksızın sizi eleştiriyorsa bu durum normal değildir. Onunla sade bir dille konuşarak derdinizi anlatmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde birçok problem meydana gelecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER