Hamile olduğunu bilmeyen kadın uçakta doğurdu

Hamile olduğunu bilmeyen bir kadın, uçuşunun ortasında, 30.000 fit yükseklikte bir uçakta bir erkek bebek doğurdu.

Hamile olduğunu bilmeyen kadın uçakta doğurdu

Utah'dan Lavinia Mounga, altı saatlik uçuşun yarısında şiddetli mide ağrısı yaşamaya başladığında aile tatil için Utah'dan Hawaii'ye uçuyordu.

Uçuş sırasında kadın uşakta üç Neo-natal YBÜ hemşiresi de dahil olmak üzere birkaç tıp uzmanı olduğu için şanslıydı.Hemşireler, bir doktor asistanı ve bir aile hekimliği doktoru ile birlikte, erkek bebeğin uçak banyosunda doğmasına yardım ettiler.

Bebeği 26. haftada doğduğu için, cesur anne, bir acil tıbbi servis ekibi onlarla karşılaşmadan önce uçuşun kalan üç saatini beklemek zorunda kaldı ve iner inmez hastaneye kaldırıldılar.Lavinia'ya yardım eden Kansas City merkezli bir hemşire olan Lani Bamfield, Facebook'ta 30.000 fit yükseklikte bir bebek doğurma deneyimini paylaştı ve şöyle yazdı: "Hawaii yolculuğumuzun nasıl gittiğini bilmek isteyen varsa ... işte böyle başladı ... Uçak banyosunda, okyanusun ortasında, üç NICU hemşiresi, bir Hekim asistanı ve bir aile hekimliği doktoruyla 26-27 haftalık bir bebek doğurtmayı başardık bu harika."

O zamandan beri 11 milyondan fazla görüntülenen viral olan TikTok'ta Julia Hansen, uçaktaki fotoğrafları "Bu uçakta bir bebek yeni doğdu" ve "Tebrikler" yazarak paylaştı.

Raymond Kaimana Wade Kobe Lavaki Mounga adlı erkek bebek, kendisi ile henüz tanışmamış olan babası Ethan Magalei de dahil olmak üzere aile tarafından bir "mucize" olarak tanımlandı.

"Hayat. Bu çılgınca bir şey. İnternetteki milyonlarca insanın Salt Lake City, Utah'dan Honolulu, HI'ya Delta uçuşunda meydana gelen bir doğum hakkında bilgi sahibi olması garip. Orada olamadığım ama yine de videolarını görebildiğim bir doğum, ”diye yazdı Facebook'ta.

Anne hastaneden taburcu edildi, ancak erkek bebek Utah'a uçacak kadar güçlü olana kadar Hawaii'de kalmak zorunda kalacak.Lavinia’nın ailesi, Raymond’un eve Utah’a dönene kadar tıbbi ücretlerini ödemek için bir GoFundMe başlattı. Bebeğin ve annenin iyi olduğu söyleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER