Bir Oturuşta Bitireceğiniz Mini Netflix Dizileri

Pandemi ve tam kapanma döneminde mini Netflix dizileri insanların en iyi zaman geçirme yöntemlerinden biri oldu. Evde vakitlerini hızlı veeğlenceli geçirmek isteyenler için dizi/film izlemek rutin haline gelmeye başladı. İşte, Bir Oturuşta Bitireceğiniz Mini Netflix Dizileri

Bir Oturuşta Bitireceğiniz Mini Netflix Dizileri

Pandemi ve tam kapanma döneminde mini Netflix dizileri insanların en iyi zaman geçirme yöntemlerinden biri oldu. Evde vakitlerini hızlı veeğlenceli geçirmek isteyenler için dizi/film izlemek rutin haline gelmeye başladı. Farklı konular, kültürler, diller, senaryolar ve içerikler arayanlar için binlerce dizi ve film önerisi bulunmaktadır. Netflix, her geçen gün artan yeni içerikleri sayesinde bu alanda en çok tercih edilen platform.

Pandemi süreciyle birlikte dizi ve film sayısı artan Netflix buna karşılık abone sayısını da arttırmış durumdadır. Yerli ve yabancı birçok içerik yayınlayan platform, gün geçtikçe yeni ve kaliteli içeriklerini sunmaya devam etmektedir. Bunlardan en çok dikkat çekenler arasında mini Netflix dizileri yer almaktadır. Tek sezonluk, on bölümden fazla olmayan, gün içerisinde bitirebileceğiniz bu diziler son zamanda ilgi çekmektedir. Uzun sezonlardan oluşan dizilenlerden sıkılanların yeni gözdesi olan mini diziler kaliteleriyle izleyiciden tam not almaktadır. Dizilerin kısa olması oyunculuk, yönetmenlik, senaryo gibi alanlarda dizilerin kalitesinin arttığı söylenmektedir.

1 –Mini Netflix Dizileri İçinde Gerilim Türünde The Maniac

Eylül 2018’de yayınlanan dizinin başrolünde güzel oyuncu Emma Stone yer almaktadır. Norveç yapımı aynı isimli diziden uyarlanarak çekilmiştir. Annie Landsberg ve Owen Milgrim adlı iki yabancının bir araştırmaya katılmasını konu edinmektedir. Annie amaçsız yaşayan ve ailesiyle bozuk ilişkileri olan birisidir. Owen ise şizofreni teşhisi konulan bir hastadır. Katıldıkları araştırmayla her ikisi de iyileşmeyi ummaktadır.

2 – Keyifle İzleyebileceğiniz Bir Yapıt The End Of The Fucking World

2017 yapımlı dizi iki sezon olmasına rağmen oldukça kısa bölümlerle izleyici karşısına çıkmaktadır. Jessica Barden ve Alex Lawther oyunculuklarıyla büyük kazanmışlardır. Eğlenceli bir mini Netflix dizileri izlemek isteyenlere önerilmektedir. James potansiyel bir psikopat adayıdır ve öldürmek için kendine bir kurban aramaktadır. Kurbanını onun gibi değişik mizacı olan Alyssa olarak belirlemiştir. Onu daha rahat öldürebilmek için sevgili olmaya başlarlar ve maceraları şekillenir.

3 – Aralıksız İzleyecek Dizi Arayanlara The Queen’s Gambit

Walter Tevis’in romanından uyarlanarak hazırlanan mini dizi yedi bölümden oluşmaktadır. Anya Talor-Joy başroldeki performansıyla oldukça ilgi toplamayı başarmıştır. Ekran başında diziyi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Başarılı bir satranç oyuncusu olan Beth Harmon’un sekiz ve yirmi yaşındaki hayat öyküsünü anlatmaktadır. Küçük yaşta yetimhanede kalmaya başlayan Beth, satrançta ustalaşmaktadır. Büyüdükçe duygusal güçlükler çeken Beth aynı zamanda alkol ve madde bağımlılığıyla da başa çıkmak zorundadır.

4 – Belgesel Tadında Wild Wild Country

2018 yılında Netflix tarafından belgesel türünde yayınlanan dizi Emmy Ödülü kazanmıştır. Altı bölümden oluşan dizi Rajneesh olayını anlatmaktadır. Tartışmalı bir tarikat lideri ve örgütünden bahsedilen dizi oldukça çarpıcıdır.  Osho olarak bilenen ve binlerce müridi olan tarikat liderinin hikayesi anlatılmaktadır. Hindistan’da başlayan hareketin Amerika’nın Oregon eyaletine kadar taşınması anlatılmaktadır. Soluksuz izleyeceğiniz belgeselde tarikatlarla ilgili birçok gerçek gün yüzüne çıkarılmaktadır.

5 – Adalet İsteyenlerin Tercihi When They See Us

2019 yılında dört bölümden oluşan mini Netflix dizileri arasında yer alan yapıt oldukça ses getirmiştir. Gerçek bir olaydan esinlenilen dizi izleyicilerden tam not almayı başarmıştır. Adalet, ırkçılık, insan hakları gibi pek çok konuya yer verilmiştir. İzlerken içinizin parçalanacağı yer yer ağlamak isteyeceğiniz etkisi oldukça fazla olan bir dizidir. 1989 yılında Central Park’ta meydana gelen tecavüz ve darp saldırısı olayı anlatılmaktadır. Olayda suçlu olarak gösterilen beş gencin hikayesine yer verilmektedir.

6  - Farklı Kültürler Tanımak İsteyenlere Öneri Unorthodox

2020 çıkışlı, mini Netflix dizileri arasında en çok sevilen dizilerden olup dört bölüm olarak yayınlanmıştır. Deborah Feldman’ın otobiyografisinden uyarlanmıştır. Esty rolündeki Shiraa Haas oyunculuğuyla göz doldurmaktadır. Geleneklere bağlı olarak yaşamanın zorluğu, baskıcı yaşamın zorluğu, dini baskıların ağırlığının anlatıldığı dizi oldukça beğeni toplamaktadır. On dokuz yaşındaki Yahudi Esty, görücü usulüyle evlenecektir. Mutsuz bir evliliği olan Esty hayallerinin peşinden koşarak Berlin’e gitmeye karar verir. Ancak kocası onu bulmak için Berlin’e gelir.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER