Şiddet davasında karar çıktı!

Birbirlerini yaraladıkları ve darbettikleri iddiasıyla mahkemeye başvuran Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar hakkında karar çıktı.

Şiddet davasında karar çıktı!

Oyuncu Semiyan Midyat ve eski sevgilisi Sevcan Yaşar, yaşadıkları tartışmada birbirlerini darbetmiş ve görüntüler sosyal medyayı yıkmıştı. İddialar sonrası ikili birbirlerini mahkemeye vermişti. Yargılandıkları davada karar çıktı.

CEZA BELLİ OLDU!

Sermiyan Midyat ile Sevcan Yaşar'ın davasını, basit yargılama usulü ile karara bağladı. Oyuncu Sermiyan Midyat adli para cezasına mahkum edildi. Mahkemenin hazırladığı gerekçeli kararda, iddianamede belirtilen suçlar için öngörülen cezanın, adli para cezası veya üst sınırı 2 yıl ve daha az süreli hapis cezası olduğu belirtildi. Bu nedenle basit yargılama usulünün uygulanmasına karar verildiği kaydedildi.

"ŞİDDET UYGULADI"

Sevcan Yaşar'ın beyanında Sermiyan Midyat'ın şiddet eğiliminin olduğunu, olay günü de aralarında şiddetli bir tartışmanın yaşandığı belirtildi.

 Sermiyan Midyat'ın da beyanında, "Savcan Yaşar'a şiddet uygulasaydım kendisinde buna dair emare olmalıydı. Ancak ne bugün, ne de yaşadığımız 4 aylık geçmişte en ufak bir fiziksel ve ruhsal şiddet uygulamadım. Bana uygulanan şiddet ise doktor raporları ile belgelenmiştir. Gerek yaşadığımız ortak evin maddi masraflarını, gerek yaşadığım ruhsal ve psikolojik zararın ve gerekse de sanatsal ve mesleki açıdan yaşadığım kaybı değerlendirerek maddi ve manevi tazminat istiyorum. Sevcan Yaşar'dan davacı ve şikayetçiyim." ifadelerini kullandığı aktarıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER