Murat Övüç hakim karşısına çıktı!

Her paylaşımıyla olay olan sosyal medya fenomeni Murat Övüç, balık tutanlarla ilgili yaptığı paylaşım sonrası ilk kez hakim karşısına çıktı.

Murat Övüç hakim karşısına çıktı!

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün paylaştığı bir videoda balık tutanlar için ‘varoş’ söyleminde bulunması büyük tepki çekmişti. Yayılan videonun ardından bir kişi Murat Övüç hakkında savcılığa şikayette bulundu. Başsavcılık da soruşturma sonunda Övünç hakkında ’Halkı kin ve nefrete sürüklemek’ suçundan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açtı.

İLK KEZ HAKİM KARŞISINDA

Murat Övüç açılan dava sonrası ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada hakkında zorla getirilme kararı bulunan sanık Murat Övüç ile taraf avukatları bulundu.

“VAROŞ KESİLERE YARDIM YAPIYORUM”

Murat Övüç savunmasında "Korona salgının olduğu dönemde insanlar sokağa çıkamıyordu. Bir haberde pek çok insanın balık tuttuğu görülüyordu. Ben de hissettiğim sosyal sorumluluk nedeniyle insanları uyarmak amaçlı söz konusu videoyu çekip, internete koydum. Buradaki amacım insanları uyarmaktı. Benim varoşları aşağıladığım iddia edilmiştir. Ben böyle bir insan değilim. Varoş kesimlere yaptığım yardım ortadadır. Ben bu paylaşımı kimseyi aşağılamak amaçlı yapmadım. Beraatimi talep ederim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER