Bill ve Melinda Gates boşandı

Bill ve Melinda Gates 27 yıllık evliliğin ardından boşandıklarını açıklayarak "artık bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize inanmıyoruz" dedi.

Bill ve Melinda Gates boşandı

İkili, "İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi sonlandırma kararı aldık," diye tweet attı.İlk olarak 1980'lerde Melinda, Bill'in Microsoft firmasına katıldığında tanıştılar.Milyarder çiftin üç çocuğu var ve Bill & Melinda Gates Vakfı'nı ortaklaşa yönetiyorlar.

Örgüt, bulaşıcı hastalıklarla mücadele etmek ve çocuklarda aşıları teşvik etmek için milyarlarca dolar harcadı.

Bill Gates 1970'lerde kurduğu dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft'u kurdu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olmayı başardı.İkili boşandıklarını duyuran açıklamayı Twitter'da yayınladı."Son 27 yılda, üç inanılmaz çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir temel oluşturduk" yazıyordu.

"Bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz, ancak artık hayatımızın bir sonraki aşamasında bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize inanmıyoruz.

"Bu boşanmış olarak yeni hayata başlarken ailemiz için herkesten özel hayatımıza saygı duymasını bekliyoruz."

25 yaşındaki kızları Jennifer Gates, Instagram'da şunları yazdı: "Bütün ailemiz için zorlu bir zaman oldu. Hala kendi sürecimi ve duygularımı en iyi şekilde nasıl destekleyebileceğimi öğreniyorum".dedi.

Ünlü çift nasıl bir araya geldi?

Şu anda 56 yaşında olan Melinda, 1987'de ürün müdürü olarak Microsoft'a katıldı ve ikisi o yıl New York'ta bir iş yemeğinde tanıştılar.

Çıkmaya başladılar, ancak Bill'in bir Netflix belgeselinde söylediği gibi: "Birbirimize çok değer verdik ve sadece iki olasılık vardı: ya ayrılacaktık ya da evlenecektik."

Melinda, Bill'i - kalp meselelerinde bile metodik görünüyor - bir beyaz tahtaya "evlenmenin artıları ve eksileri" ile bir liste yazarken bulduğunu söyledi.

1994 yılında Hawaii'nin Lanai adasında evlendiler ve bildirildiğine göre istenmeyen misafirlerin üzerinden uçmalarını engellemek için tüm yerel helikopterleri kiraladılar.

Bill, hayırsever faaliyetlerine odaklanmak için geçen yıl Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER