Bill ve Melinda 'boşanma sözleşmesi' konusunda anlaştılar

Forbes'e göre, 65 yaşındaki Bill Gates dünyanın en zengin dördüncü kişisi ve serveti 124 milyar dolar (89 milyar £) değerinde.

Bill ve Melinda 'boşanma sözleşmesi' konusunda anlaştılar

Bill Gates servetini 1970'lerde kurduğu dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft'tan kazandı.

Çiftin malikanesi Washington, Florida ve Wyoming'de multi-milyon dolarlık mülkler arasında yer alıyor. Ana ikametgahları, Washington, Medine'de en az 127 milyon dolar değerinde olduğu bildirilen bir göl kenarı malikanesi.

Bir dizi ABD medya kuruluşu tarafından elde edilen ve TMZ web sitesinde yayınlanan belgelere göre çift, Pazartesi günü Seattle'daki bir mahkemede boşanma davası açtı.

Boşanma dilekçesinde "Bu evlilik telafi edilemeyecek şekilde bozuldu" şeklinde açıklamada bulunuldu. "Mahkemeden evliliğimizi feshetmesini istiyoruz."dendi.

Çiftin mülkünün, ticari çıkarlarının ve varlıklarının "ayrılık sözleşmemizde belirtildiği gibi" bölünmesi gerektiğini bildirdiler. Ancak bu sözleşme halka açıklanmadı.

Belgelerde, çiftin üç yetişkin çocuğu var ve nafakaya gerek yok.

Her biri kendilerini temsil etmesi için üç avukat tuttu. 56 yaşındaki Melinda'nın avukatları arasında daha önce Ivana Trump, Michael Bloomberg ve Chris Rock gibi müşteriler için çalışmış Robert Cohen de bulunuyor.Bu arada Bill Gates ise , Los Angeles merkezli üç avukat tuttu.İkili boşandıklarını Pazartesi günü Twitter'da yayınlanan ortak açıklamalarda "artık birlikte yürüyeceğimize inanmıyoruz" diyerek duyurmuştu.

"İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi bitirmeye karar verdik" açıklamasında bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER