Aleyna Tilki hakkındaki 'aşı' soruşturmasında karar

'İnsanları korona değil, ilaçlar öldürüyor' diyen Aleyna Tilki hakkında 'Halk arasında korku ve paniğe neden olmak' suçuyla soruşturma açılmıştı. Tilki hakkındaki soruşturmada karar açıklandı.

Aleyna Tilki hakkındaki 'aşı' soruşturmasında karar

Bir kişi, "Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor" şeklindeki sözleri nedeniyle Aleyna Tilki'yi CİMER'e şikayet etmişti.
 Bu şikayet üzerine Aleyna Tilki hakkında soruşturma başlatılmıştı. Gazetecilerin sorduğu soru üzerine "İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor" diyen Tilki hakkındaki soruşturma tamamlandı. 

TAKİPSİZLİK KARARI!

Savcılık, Tilki'nin sözlerinin suç unsuru oluşturabilecek nitelikte olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

“AŞI ÇIKTIKTAN SONRA GÜNDEME GELMESİ GARİP”

Tilki, konuyla ilgili gazetecilerin tekrar soru sorması üzerine  "Ben o konuşmayı aşı çıkmadan önce yapmıştım. Aşı çıktıktan sonra böyle bir şeyin gündeme gelmesi de garip. Sadece şunu söyleyeceğim. Sanatkar olma yolunda emin adımlarla yürüyorum. Eğer ben bir rol modelsem sadece yaptığım sanat ve bir sanatçı neye rol model olabilecekse beni ona konumlandırsınlar." demişti. 

20 yaşındaki popçu, "Bir doktor 'aşı yapmayın' derse ona kızın. Ben bir sanatçıyım ve kimseye 'aşı yaptırmayın' demedim. Evet dünya ilaç sektörüne güvenmiyorum. Kişi kendisine ne iyi gelecekse kendisi bilir. Her bireyin kendine has bir sağlık sistemi vardır." ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER