Sadece aylık zarar 39,8 milyon TL! İşte Erdoğan'ın hayalinin bedeli

Sadece aylık zarar 39,8 milyon TL! İşte Erdoğan'ın hayalinin bedeli

Yap İşlet Devret modeliyle hem hazineyi zarara sokan hem de halkın gözünü boyamaya çalışan AKP'li hükümete bir eleştiri de CHP'li Deniz Yavuzyılmaz'dan geldi.

Yap İşlet Devret modeliyle hazineyi sürekli zarara sokan AKP'li Erdoğan, gelen eleştirileri "vatan hainliği" olarak değerlendirdi. Ancak halkın gözünü böyle boyamaya çalışan AKP'li hükümete sert bir eleştiri de CHP'li Deniz Yavuzyılmaz'dan geldi. 

Zafer Havalimanı örneğini veren CHP'li isim bu yılın ilk 8 ayında bu havalimanı için 852 bin yolcu garantisi verildiğini hatırlatarak, “Kullanan yolcu sayısı ise sadece 7 bin 233. Hata payı yüzde 99,16. 8 ayda havalimanında oluşan kamu zararı 39, 8 milyon TL” dedi.

Yavuzyılmaz, “Şirket maliyeti olan 50 milyon Avroyu 2021 yılına kadar hazine tarafından yapılacak olan garanti ödemesiyle çıkarmış oluyor. Havalimanının 2044'de kamuya devrine kadar şirkete ödenecek tutar 205 milyon Avro. Bunun adı soygundur. Öngörüsüzlüğün, hesapsızlığın, liyakatsizliğin bir sonucudur. Geleceğin ipotek altına alınmasıdır” ifadelerini kullandı.