Ülkemizde Normalleşme Nasıl Olacak? 3 Aşamalı Normalleşme İnsanların Kafasını Karıştırdı!

Virüs ile mücadele dönemi içerisinde olmamızın ardından tam kapanması sürecine geçiş yapıldı.

Ülkemizde Normalleşme Nasıl Olacak? 3 Aşamalı Normalleşme İnsanların Kafasını Karıştırdı!

Bu zorlu süreç içerisinde vaka sayılarında meydana gelen düşüş sonrasında normalleşme sürecine nasıl geçileceğine dair akıllarda soru işaret bulunuyor. Bayram sonuna kadar verilen tam kapanma yani 17 gün sürenin sonuna yaklaşılmasının ardından 3 adımlı Normalleşme sürecinin gün yüzüne çıkarılacağına dair önemli açıklamalar yapıldı. Aynı zamanda Tam kapanma sürecinin bayramdan sonra 1 hafta süre ile de uzatılacağı da iddialar arasında bulunuyor.

Konu ile alakalı olarak henüz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından herhangi bir açıklama yapılmasa da birbirinden farklı iddialar gün yüzüne çıkarılmaktadır. Herkes farklı bir iddiayı ortaya atarak hangisinin yaşanılacağına dair meraklar da artış yaşanıyor. Normalleşme sürecinin gelebilmesi için öncelik günlük vaka sayılarının en azından 5 binin altına düşmesi bulunmaktadır. Aksi takdir de tam kapanma sürecinin uzatılacağı bildirilmektedir.

3 AŞAMALI NORMALLEŞME NEDİR?

3 aşamalı normalleşme süreci pek çok birey tarafından ortaya atılan iddialar arasında bulunuyor. 17 Mayıs itibari ile sona eren tam kapanma sonrasında kafe ve restoran gibi yerler açık alanlar da hizmet sunmaya devam edecektir. Aynı zamanda bazı işletmeler için çalışma saati de 21.00 olarak belirlendiğine dair iddialar da bulunuyor. Yapılan açıklamalar sonrasında kesin ve net kararın ortaya çıkacağı bildirilmesi ile gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a döndürüldü.

NORMALLEŞME SÜRECİNİN TARİHİ BELLİ OLDU!

Normalleşme sürecine ne zaman dönüleceğine dair net tarihin hemen hemen belli olmasıyla tahminler yürütülmektedir. Vaka sayılarında meydana gelen azalmaların ardından yapılan tahminler sonrasında normalleşme sürecine bayramdan sonra geçileceği bildirilmektedir. Ancak vaka sayılarında artış yaşanır ise bu durumda tam kapanma sürecinin bir süre daha devam edeceğini söyleyebiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER