Dikkat! Bu mesaj gelirse sakın tıklamayın...

Son zamanlarda oldukça artan bilgisayar korsanları, yeni sistemleriyle kurban avlamaya devam ediyor. İşte korsanların yeni yöntemi...

Dikkat! Bu mesaj gelirse sakın tıklamayın...

Geçtiğimiz yıldan bu yana bilgisayar korsancılığı oldukça arttı. Pandemi sürecini fırsata dönüştüren hackerlar, zararlı yazılımlar üretti. Güvenlik uzmanları ise bu konuda vatandaşları korumak için araştırmalar yapıyor.

TELEFONLAR GÜVENLİ DEĞİL

Güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamada Android kullanıcısının bir mobil güvenlik çözümü tarafından korunmadığı ve bu nedenle bu tehdite karşı savunmasız durumda olduğu belirtildi. Bu nedenle gelen her mesajın kişi tarafından dikkatlice okunması gerektiği savunuluyor.

KARGO MESAJLARINA DİKKAT!

Hackerların son zamanlarda en sık kullandığı yöntem ise kargo şirketi mesajları. Bu mesajlarda teslimatla veya gönderiyle ilgili bir mesajın yanı sıra kötü amaçlı bir bağlantı bulunuyor. Bu linke tıkladığınızda ise telefondaki tüm bilgileriniz ele geçiriliyor. 

İPHONE KULLANICILARI DA DİKKAT ETMELİ!

Şuan için Iphone kullanıcılarını tehdit eden bir durum yok ancak uzmanlar iPhone kullanıcıları da FluBot'un hedefinde. Bu nedenle gelen mesajlarda özellikle link bulunuyorsa güvenliğini kontrol etmek zorundasınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER