Atatürk’e lanet okumuştu! CHP harekete geçti…

Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da bulunduğu bir etkinlikte, Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkan için CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel harekete geçti.

Atatürk’e lanet okumuştu! CHP harekete geçti…

İmam Mustafa Demirkan, 28 Mayıs günü Ayasofya Camii’nde gerçekleşen Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da bulunduğu bir etkinlikte Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okumuştu. Demirkan "Bu ve bu gibi mabedlerin mabet olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir… Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma” ifadelerini kullanmıştı.

CHP HAREKETE GEÇTİ!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Demirkan’ın bu sözleri nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Demirkan’a kamu davası açılması gerektiğini savunan Özel "Şüphelinin vaazı yurttaş tarafından da bu şekilde anlaşılmış ve kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştır. İzah edilen nedenle, 5816 sayılı kanunun ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.’ hükmü doğrultusunda şüphelinin cezalandırılması için kamu davası açılması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER