Yeni Kredi Fırsatı ‘’Nefes Kredisi’’

6 ay ödeme olmaksızın 10 bankanın katıldığı nefes kredisi hakkındaki soru işaretleri Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarla netlik kazanmaya başladı.

Yeni Kredi Fırsatı ‘’Nefes Kredisi’’

Bakanlıktan gelen açıklamaya göre, ‘’KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla ‘’2021 Nefes Kredisi’’ 10 bankanın katılımıyla TOBB ve Kredi Garanti Fonu iş birliğiyle 1 Haziran’da uygulamaya alınacak.’’ açıklaması yapıldı. 

Bakanlığın açıklamasında "Nefes Kredi Paketi ile yıllık cirosu 10 milyon TL altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre yüzde 25 kayıp yaşayan; Ticaret, Deniz Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi veya Ticaret Borsası’na kayıtlı üyelere işletme sermayesi finansman imkânı sağlanacaktır. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL'yi aşmayan KOBİ'ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ'ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecektir. TOBB ve Oda/ Borsalar da kaynaklarını bu bankalarda değerlendirerek projeye katkı sunacaktır. İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkânı sağlanacak olan 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacaktır.’’ şeklinde ifadeler yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER