Pandemide ihtiyaç sahiplerine ödemeler kapıda yapılacak

Hükümet, bankaya gidemeyecek durumda olan 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan emekliler için kolaylık sundu.

Pandemide ihtiyaç sahiplerine ödemeler kapıda yapılacak

Hükümetin sağladığı son kolaylıkla bankaya gidemeyecek durumda olan, 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan emekliler; maaş, ikramiye, aylık ve diğer ücret ödemelerini evden alabilecek. 5-10 Mayıs arasında ödenen yaşlı ve engelli aylıkları, Vefa sosyal destek grupları bünyesinde, kolluk görevlileri ve PTT dağıtıcıları tarafından vatandaşın evine teslim edilecek.

Maaşı, PTT kartına veya IBAN numarasına gönderilecekler dışında yaklaşık 2 milyon vatandaşın ikametine teslim edilecek. PTT’de yapılan bin 100 lira tutarındaki sosyal yardım ödemelerine bugün başlanacak.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son genelgeye göre maaş, aylık, ikramiye ve diğer ücretlerini alacak kişiler evlerinin en yakın güzergahındaki şubelere giderek alabilecek. Banka şubeleri ve ATM’lere gidiş geliş kısıtlama saatlerinden muaf tutulacak.

YARDIM ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLIYOR

Daha önce e-devlet üzerinden başvuran ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 2 milyonu aşkın haneye hane başına 100 lira tutarında "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" ödemesi de bugün başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER