İşte Burger King'in yeni ambalajı

Burger King, şirketin atıkları azaltmaya yönelik devam eden çabasının bir parçası olarak, kullandığı mutfak eşyaları, pipetler ve ambalajlar gibi en çok kullanılan ürünlerini çevre dostu olarak değiştirme kararı aldı.

İşte Burger King'in yeni ambalajı

Miami'de 50'den fazla lokasyondaki restoranlar şu anda alternatif malzemeler için plastik ve kartondan vazgeçen bir "yeşil ambalaj pilot programına" katılıyor.

Örneğin, patates kızartma kaplarını artık geri dönüştürülebilir mukavvadan yapacak. Burger King ayrıca ABD restoranlarından yaklaşık 500 milyon plastik pipeti ortadan kaldırabilecek bitki bazlı plastikler, kağıt pipetler ve yeni pipetsiz kapaklarla yapılan yeni çatal bıçak takımlarını test ediyor. Whopper sandviç ambalajları için yeni seçenekler de deneniyor, bu da şirketin kağıt kullanımında% 34'e varan bir azalmaya yol açacak.

Burger King, müşterilerden geri bildirim beklediğini, böylece önümüzdeki yıl ülke çapında piyasaya sürülmesine yol açacak değişiklikler yapabileceğini söyledi.

Şirket, "Bu pilot, malzemeleri iyileştirerek ve tek kullanımlık plastikler de dahil olmak üzere kullanılan genel ambalajı azaltarak ambalaj sürdürülebilirliğini geliştirme hedefimize bir adım daha yaklaştırırken, bize bilgi edinme ve endüstri için bilgi edinme fırsatı veriyor" dedi. Miami merkezli program, New York, Portland ve Tokyo'da gerçekleştirilen yeniden kullanılabilir kaplar ve bardaklarla ilgili başka bir teste ek olarak. Burger King, bu üç şehirde, temizlenen ve yeniden kullanılan yeni bir hamburger kabını ve içecek kabını test etmek için TerraCycle'ın sıfır atık dağıtım platformu Loop ile ortaklık kurdu.

Bu çabalar, şirketin devam eden sürdürülebilirlik çabalarının bir parçası. Geçen yıl, fast food zinciri, Whopper'ın limon otu ile beslenen sığır etinden yapılmış bir versiyonunu duyurdu ve bunun metan emisyonlarını azaltacağını söyledi.

Şirketin diğer taahhütleri arasında restoranlarının konuk ambalajlarının% 100'ünün yenilenebilir, geri dönüşüm veya sertifikalı kaynaklardan gelmesi ve önümüzdeki yıllarda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki restoranlarında tüm konuk ambalajlarının geri dönüştürülmesi yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER