İhtiyaç sahiplerine gıda ve para yardımı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi takviyesi yapılacağı duyuruldu. İşte gıda ve para yardımı için başvurulması gereken yerler…

İhtiyaç sahiplerine gıda ve para yardımı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü  tarafından yapılan açıklamada ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi takviyesi yapılacağı duyuruldu. İçinde temel besinlerin bulunduğu paketler ve para yardımı için müracaat formu yayınlandı.

KİMLERE YARDIM YAPILACAK?

1. Sosyal güvencesi bulunmayan veya geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar.

2. 7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

Yukarıdaki şartları taşıyanlar , başvuru formu ile birlikte VGM Bölge Müdürlüklerine müracaat edecek. Başvurular şahsen ya da posta yolu ile yapılabilecek.

BAŞVURU FORMU

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün sitesinde bulunan başvuru formunun çıktısı alınarak doldurulabilecek ve başvurunuzu şehrinizde bulunan Vakıflar İl Müdürlüğüne yapılabilecek.

GIDA YARDIM KOLİSİNİN İÇİNDE NE VAR?

VGM'nin ihtiyaç sahiplerine verdiği gıda kolisi şu şekilde:

"Kuru gıda yardım paketi 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır. 3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu yardımdan yararlanmaktadır. Kuru gıda yardımından yararlananların ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 defa paketin teslim alınmaması halinde hizmete son verilir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER