Ethereum rekor kırdı

Ethereum blok zincirine bağlı dijital para olan Ether, kripto para birimi bu yıl fiyat artışını% 360 civarında gören bir artışla Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.456.57 $ 'a ulaştı.

Ethereum rekor kırdı

Kripto para birimlerine olan ilgi, bitcoin'in sürekli olarak yeni rekor seviyelere çıkmasıyla geçen yıl arttı.

CoinDesk verilerine göre, dijital para Salı günü öğleden sonra Asya ticaretinde elde edilen kazançların bir kısmını 12: 12'de 3.271.90 dolardan işlem gördü.Kripto para birimlerine olan ilgi, bitcoin'in sürekli olarak yeni rekor seviyelere çıkmasıyla geçen yıl arttı. Yükselen kurumsal ilgi ve Tesla'nın dijital parayı satın alması gibi büyük şirketler de dahil olmak üzere bir dizi faktör, yükselişiyle kredilendirildi.

Bitcoin, "dijital altın" veya jeopolitik kargaşa veya finansal piyasa oynaklığı zamanlarında bir değer deposu ve enflasyona karşı bir koruma olarak tanımlandı.

Ancak Ethereum farklı. Daha çok geliştiricilerin uygulama geliştirebileceği bir platform görevini görmekte. Ethereum, ağın veya altta yatan blockchain teknolojisinin adıdır, eter ise platforma güç sağlamak için kullanılan dijital para birimidir.

Geçen ay, Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum kullanarak halka açık bir blok zincirinde ilk dijital tahvilini çıkardığını söyledi. Sergey Nazarov, ortak -Akıllı sözleşme şirketi Chainlink'in kurucusu:

"Binlerce geliştirici, geleneksel finansal ürünleri Ethereum'un üzerinde merkezi olmayan yollarla yeniden yaratan uygulamalar geliştiriyor ve giderek daha fazla kullanıcı bu uygulamalarla etkileşime girdikçe, herhangi bir işlemi gerçekleştirmek için ETH'ye (eter) ihtiyaç duyuyorlar,", dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER