Esnaf hibe desteği kimlere verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı esnafa hibe desteği kimlere verilecek? Esnafa hibe desteğinden kimler yararlanabilecek? İşte esnafa hibe desteğinden yararlanabilecekler...

Esnaf hibe desteği kimlere verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından bir defaya mahsus olmak üzere sayıları 235 bine ulaşan bazı işletmelere 5 bin lira, 1 milyon 150 bini aşkın işletmeye de 3 bin lira hibe ödemesi yapılacağını açıkladı. Canlı yayını kaçıranlar ise hibenin kimlere yapılacağını merak ediyor. Peki esnafa hibe desteğinden kimler yararlanabilecek? Sizler için yanıtladık.

5 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf hibe destek ödemelerine ilişkin olarak, "Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız." dedi.

3 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

Erdoğan Destek vereceğimiz ikinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacıları, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeciler, kurs işletmecileri yer almaktadır. Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü ve otobüsçüler ile pazarcılar da dahildir. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz. Böylece iki ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza 4 milyar 622 milyon liralık bir kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER