BİTCOİN VAGONUNA BİNENLER İÇİN ALARM UYARISI!

Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş kripto para piyasasıyla ilgili kayda değer uyarılarda bulundu.

BİTCOİN VAGONUNA BİNENLER İÇİN ALARM UYARISI!

Demirtaş, 2018 yılında kripto piyasasının çöküşünü hatırlatarak "Kripto piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak ve her yatırımda olduğu gibi son vagona binenlerin canı çok yanacak. Kısa vadeli girer çıkarım diyenler üzülecek. Bu olacak ama ne zaman olacağını halving bazlı ısı haritalarının söylediği dışında pek bilmiyoruz" açıklamalarda bulundu. 

Kendinizi Muhafaza Edin! 

Demirtaş, ''Yüzde 70-80-90 çöküşleri midesi kaldıramayacakların, midelerinin kaldıramayacağı miktarlarla asla girmemeleri lazım. 2016-2017 yılından yatırımcı olup zaten 10-20 kat kazanmış bir yatırımcı ile bugün yatırım yapan nasıl aynı toleransa sahip olabilir? Olamaz. Kendinizi koruyun'' diyerek vatandaşlara ciddi ikazlarda bulundu. 

Duyduklarınıza İnanmayın!

“Kimseden tavsiye almayın, hiçbir telegram grubu vs. yerlerinde duyduklarınıza inanmayın” diyen Demirtaş, ''Hoca-Peder-Haham dese inanmayın. En sevdiğiniz politikacı dese inanmayın. En sevdiğiniz futbolcu dese inanmayın. Kendi araştırmanızı yapın sadece kendinizin öğrendiğine inanın.’’ ''Arabamı evimi satıp Coinlere gireceğim diyenler var. Batarsınız. Asla yapmayın. Tüm para bir alana yatırılmaz. Sepet yapılır. Her zaman dediğimi unutmayın. Bu piyasanın yüzde 90’nı batacak. Kaybetmeyi göze alamayacağınız para yatırılmaz'' diyerek önemli uyarılarda bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER