BES’te yeni dönem başlıyor!

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin kapsamı genişletiliyor. Peki yeni BES yasasında neler var? BES sistemine hangi yasalar eklendi? İşte yanıtı…

BES’te yeni dönem başlıyor!

Ak Parti yeni ekonomi paketini meclise sundu.  Sunulan ekonomi paketinde Bireyse Emeklilik Sistemi’yle ilgili değişiklikler de yapıldı. Buna göre 18 yaşından küçükler de artık bireysel emeklilik sistemine dahil edilecek. Emeklilik hizmeti veren kuruluşlarındaki emeklilik birikimlerinin BES'e aktarımına imkan sağlanacak. 

YENİ BES’TE NELER VAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni BES sistemi için “Ekonomi Reform Paketi” tanıtım toplantısında yapılan açıklama ile 18 yaşından küçüklere Bireysel Emeklilik Sistemindeki engellerin kaldırıldığını açıkamıştı. Cumhurbaşkanının “Bireysel Emeklilik Sistemini çok daha geniş kesimlere yaygınlaştırıyoruz. Nüfusumuzun %25'ini oluşturan 18 yaş altındaki çocuklarımızın sisteme girebilmenin önündeki engelleri kaldırıyoruz.” sözleriyle belirtmiş olduğu üzere 18 yaş altında bulunan çocuklarımızın da gençlerimizin de birikimleri artık BES ile değer kazanacak.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER