Bakan açıkladı! Her ay ödeme yapılacak...

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda yayımlanan yeni yönetmeliğe göre olimpik ve paralimpik spor dallarında yetiştirilecek olan sporculara her ay harçlık ödenecek.

Bakan açıkladı! Her ay ödeme yapılacak...

Gençlik ve Spor Bakanlığı olimpik ve paralimpik spor dalları için yeni bir yönetmelik yayımladı. Yönetmeliğe göre; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, yaz ve kış olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcu yetiştirileceği duyuruldu. Yetiştirilecek sporcuların beslenme, barınama ve yol giderleri ise Bakanlık tarafından karşılanacak. Ayrıca bu sporculara asgari ücret tutarını geçmemek üzere farklı tutarlarda belirleme yapılarak her ay harçlık verilecek. Ayrıca dünya şampiyonasında ilk 3'e girenlere verilecek harçlık miktarı asgari ücretin net tutarının iki katına kadar artırılabilecek.

"DAHA FAZLA SPORCU YETİŞTİRME GAYRETİNDEYİZ"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuya ilişkin "Ülkemizin sahip olduğu genç nüfus potansiyelini sonuna kadar kullanarak olimpik sporcu havuzumuzu olabildiğince geliştirmek ve nihayetinde de daha fazla elit sporcu yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER