1100 TL nakit yardım başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 1100 TL tutarındaki destek haberi sonrasında gözler E-Devlet’e çevrildi. E-Devlet üzerinden yapılacak 1100 TL nakit yardım başvurusunun nasıl yapılacağı ise merak konusu oldu. İşte 1100 TL nakit yardımıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...

1100 TL nakit yardım başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde 1100 TL nakit yardım başvurusu haberi, kapanma döneminde maddi olarak zorlanan vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı. Bu haberin ardından internet üzerinden en çok aratılan sorulardan biri de “1100 TL nakit yardım başvurusu nasıl yapılır?” oldu. Salgın kapsamında yapılacak bu yardıma E-Devlet üzerinden başvuru yapılacağı belirtildi.

1100 TL NAKİT BAŞVURUSU AÇIKLANMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası, tüm Türkiye’de geçerli olacak 17 günlük tam kapanma süreci açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salgın kapsamında vatandaşlara 1100 TL nakit desteğinde bulunacağı haberini vermişti. 

Yapılacak nakdi yardım, bu süreçte dükkan açamayacak esnaf için müjde oldu. Memur, emekli ve esnaf olmak üzere zorluk yaşayan tüm vatandaşları ilgilen bu haber sonrası ise desteğin ne zaman ve nasıl yatırılacağı merak konusu oldu.

1100 TL NAKİT YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Pandemi Sosyal Destek kapsamında Faz-3 başvuruları başladı. Koşulları sağlayan vatandaşlar T.C kimlik numaralarının son hanelerine göre E-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler.

Vatandaşların başvuruları haneye göre değerlendirilecek ve her haneden sadece bir kişi yardım alabilecek. Pandemi desteğinden aşağıdaki çalışma grubuna sahip olanlar ise yararlanamayacak:

4/A maddesindeki kamu işçileri 
4/C maddesindeki memurlar 
SGK tarafından aylık alan emekliler 
İŞKUR kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar
İŞKUR işsizlik ödeneğinden yararlananlar

1100 TL NAKİT DESTEK BAŞVURUSUNUN SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

E-Devlet hesaplarına giriş yapıldıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından 3.faz desteklerine tıklaması ve formu doldurması yeterlidir. Sorgulamalar da aynı sayfadan “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümünden yapılmaktadır.

E-Devlet hesabı olmayan vatandaşlar ise başvurularını PTT şubelerinden yapabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER