YÖK Açıkladı! Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim İçin Duyuru Yaptı!

YÖK tarafından Sağlık Bakanlığına gönderilen yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayacağına değinildi

YÖK Açıkladı! Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim İçin Duyuru Yaptı!

YÖK tarafından Sağlık Bakanlığına gönderilen yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayacağına değinildi. Akademik ve idari kadrolarda ki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yıl eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanacağına değinildi. Yüksek öğretim kurulu sağlık bakanlığına gönderilen yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayacağına değindi.

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıda tüm dünya ülkeleriyle beraber Türkiye’nin de koronavirüs salgınıyla bir yılı aşkın süredir mücadele edildiğine değinildi.

YÖK Tarafından gönderilen yazıda:

"Bu bağlamda ülkenin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle normalleşmeye geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim döneminde başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personel ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır. Aksi takdirde özellikle başta sağlık olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle muhtemeldir.

Buna göre, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması hususunda gereğini önemle arz ederim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER