DGS Başvuru Tarihi Belli Oldu!

DGS Başvurularının başlayacağı tarih belli oldu. DGS sınavı 2 yıllık ön lisans eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayacak adayların girdiği sınavdır.

DGS Başvuru Tarihi Belli Oldu!

DGS Başvurularının başlayacağı tarih belli oldu. DGS sınavı 2 yıllık ön lisans eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayacak adayların girdiği sınavdır. ÖSYM tarafından 2021 Dikey Geçiş Sınavı başvuru tarihi açıklandı. DGS’ye girecek olan adaylar başvurularını ÖSYM üzerinden yapabilecekler. DGS Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Üniversitelerin meslek yüksekokulu ve ön lisansı bitiren kişiler okuldan mezun olduktan sonra 4 yıllık lisans programına geçiş yapmak için DGS Sınavına başvuru yapabilirler. Sınav sonucuna göre başarılı olan kişiler tercihlerini yaparak istediği bölümde 4 yıllık eğitim alabilirler. ÖSYM tarafından açıklanan takvime baktığımızda DGS 11 Temmuz tarihinde düzenlenecek. Başvuru kılavuzu açıklandıktan sonra DGS Başvuru Ücreti de belli olacak. Peki, DGS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2021 DGS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Dikey Geçiş Sınavı başvuruları 3 gün sonra başlayacak. ÖSYM tarafından yapılan başvurular 21 Mayıs ve 31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Başvuru tarihini kaçıran kişiler DGS Ek Başvuru Tarihi 8 Haziran olarak belirlendi.

DGS Başvuru Ücreti Ne Kadar?

DGS Başvuru Ücreti ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuzla belirlendi. ÖSYM tarafından sınav başvurusu henüz açıklanmadı. Fakat geçen yıl DGS Başvuru ücreti 130 TL idi. Bu yıl düzenlenen diğer sınavları incelediğimizde geçtiğimiz yıla göre %29 oranda zam yapıldığı görüldü.

2021 DGS Sınavı Ne Zaman?

2021 Yılı Dikey Geçiş Sınavı 11 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Adayların sınava katılacağı adres sınav tarihinden bir hafta önce ÖSYM tarafından belirlenecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER