Bakan Selçuk'tan engelli ve ek öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenler için ek atama ve engelli atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk'tan engelli ve ek öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir programda öğretmenler için ek atama ve engelli atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamalarına ilişkin "Onların talepleri bizim taleplerimiz. "Bütçe imkanları çerçevesinde ne yapılabilir?" diye kendi aramızda görüşüyoruz." dedi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI

Engelli öğretmen atamalarına ilişkin konuşan Bakan Selçuk, "Engelli öğretmenlerin atanmaları konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor." ifadelerini kullandı.

EK ATAMA OLACAK MI?

AK Parti döneminde 40 bin atama yapıldığını belirten Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:

"Bize düşen onlara düşen bu hakkı teslim etmek için daha çok çalışmak. Uzun yıllar boyunca AK Parti döneminde 40 bin atama yapıldı. Bu sene salgın koşulları nedeniyle 20 bin ile sınırlı kaldı. Bunun artması noktasında arzumuz ve başvurumuz var. Bu talepler devam ediyor. Bütçe imkanları çerçevesinde ne yapılabilirse yapacağız."

İL DIŞI TAYİNLERE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tayinlere ilişkin şu ifadeleri kullandı: "2021 yılı yer değiştirme işlemleri zamanı geldiğinde yapılıyor. 3 ayrı atama pozisyonu söz konusu. Temmuz ayında başlayarak Ağustos ayı sonuna kadar planladık. Haziran ayı içinde duyurulacak."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER