Vicdansız dede torununu öldürdü

Bebeğin annesi o kadar kızdı ki, kayınpederine birkaç kez tokat attı. Bu, bir bebeğin ilk ayının sona ermesini kutlamak için arkadaşların ve ailenin bir araya geldiği güzel bir kutlama olacaktı. Ancak büyükbabanın yaptığı akıl almaz işler trajik bir şekilde sona erdi.

Vicdansız dede torununu öldürdü

Olay, Temmuz 2019'da Sin Chew Daily tarafından yayınlanan bir rapora göre Çin'in Pekin kentinde meydana geldi. Ailenin yeni üyesini akraba ve arkadaşlarıyla bir ziyafetle karşılaması, ailenin geleneğiydi. Bir aylık olan küçüğü kutlamak için büyük bir toplantı düzenlendi.Partide, bebeği, orada bulunan akrabalarına kadeh kaldırmaya karar veren bebeğin babasının dedesi tutuyordu. O sırada partideki biri onunla alay etti ve bebek içemezse büyükbabasının da içemeyeceğini söyledi.Büyükbaba, biraz alkol aldı ve bebeğe bir yudum verdi. Anne ne olduğunu anladığı an öfkelendi ve çocuğunu tekrar kollarına aldı. Ancak kısa süre sonra alkolün bebek üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu ortaya çıktı, çünkü yarım saat içinde nefes almakta zorlanıyordu.Hastaneye ulaştığında, doktorların hayatını kurtarmak için yapabilecekleri hiçbir şey kalmamıştı ve aile bir aylık bebeği alkol zehirlenmesinden kaybetti."Bebekler alkol içemez, bir çocuğun hayatına şaka gibi nasıl davranabilirsiniz?" Şaşkın doktorlar büyükbabaya sordu.

Bebeğin annesi bu kayıp yüzünden adeta yıkıldı. Üç yıl evli kaldıktan sonra bile annenin hamile kalamadığı bildirildi. Ve bu nedenle, kayınpederi tarafından ona kötü muamele edilmişti. Kayınpederinin yaptıklarından sonra öfkeliydi ve birkaç kez ona tokat atmasını engelleyemedi. Büyükbabanın akran baskısına maruz kalmasından sonra hayatını kaybeden küçük çocuğun yürek burkan hikayesi, çocukların alkol tüketmesinin ne kadar tehlikeli olabileceğini gösterdi.

Yetkililer tarafından küçük miktarlarda alkolün bile bir çocuk için ölümcül olabileceği vurgulandı. Alkol zehirlenmesine ne kadar yol açtığı, çocuğun yaşına ve kilosuna bağlı olarak değişebilir. Bunun nedeni, alkolün kan dolaşımına yetişkinlerde olduğundan çok daha hızlı girme eğiliminde olmasıdır, bu da nöbetlere, komalara ve hatta ölüme yol açabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER