Metro üst geçidi çöktü 23 ölü

Yerel hükümet yetkililerine göre, Pazartesi günü geç saatlerde Mexico City'de metro trenini taşıyan bir üst geçit çöktü ve çocuklar da dahil olmak üzere en az 23 kişi öldü.

Metro üst geçidi çöktü 23 ölü

Yetkililer, yedisinin durumu ağır olmak üzere en az 70 kişinin hastaneye kaldırıldığını da sözlerine ekledi.

Meksika Risk Yönetimi ve Sivil Koruma Sekreteryası, tren, Altın Hat olarak da bilinen en yeni Hat 12'de şehrin hızlı transit sisteminin yükseltilmiş bir bölümünde seyahat ediyordu, üst geçidin bir kısmı aşağıdaki trafiğe düştü.

Üst geçit sokağa çökerek bir toz ve enkaz bulutu haline geldi.

Olay saat 22: 25'te meydana geldi. Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum olay yerinden tweet attı: "İtfaiyeciler, kamu güvenliği personeli çalışıyor. Çeşitli hastaneler hizmet veriyor. Kısa süre sonra daha fazla bilgi vereceğiz."Belediye başkanı, hayatta kalanlardan birinin enkazın altındaki bir araca sıkıştığını ve kurtarıldığını söyledi.

Hâlâ yolun üzerinde asılı duran metro aracının stabilitesiyle ilgili endişeler nedeniyle kurtarma çalışmaları gecenin erken saatlerinde geçici olarak askıya alındı.

Kentin belediye başkanı, kazanın meydana geldiği Metro'nun 12. Hattı 2012'de açıldığını söyledi. Kazayla ilgili soruşturma başlatılacağını söyledi.

3 Mayıs'ta Mexico City'de yükseltilmiş bir metro hattı çöktükten sonra acil durum personeli kazadan sağ kurtulanları arıyor.

Reuters'in haberine göre Sheinbaum, "Asıl görevimiz hastanelerde bulunan kişilere katılmak, bu olayda maalesef hayatını kaybedenlerin yakınlarına yardımcı olmak" dedi.

"Tüm incelemeleri Cumhuriyet Savcılığı yapacak, bu kazada yaşananları öğrenmek için tüm bilirkişi raporlarını metronun 12 numaralı hattında yapacak." Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER