Henüz 2 günlük bebek feci halde bulundu

En korkunç koşullardan geçmesine rağmen, yeni doğmuş bir bebeğin doğduktan hemen sonra yaşadığı tehlikeli koşullarda hayatta kalması beklenir.

Henüz 2 günlük bebek feci halde bulundu

Bebek, annesi tarafından terk edildikten sonra Arjantin, Posadas'ta bir spor salonu eğitmeni tarafından bulundu. 31 yaşındaki Diego Sebastian Penayo, bebeği plastik bir torbaya sarılı ve bir battaniyeyle örtülü buldu; ancak, daha şok edici olan, bebeğin sırtına bir bıçak saplanmış olması idi. Diego bebeği karakola götürdükten sonra, bebeğin tehlikede olmadığından emin olabilmeleri için Pediatri Hastanesi Dr. Fernando Barreyro'ya götürüldü. Doktorlar bebeği gördüklerinde henüz yeni doğduğunu farkettiler ve paslı bıçakla vücudunda çok sayıda yara olduğunu tespit ettiler. Neyse ki, bıçaktan kaynaklanan yaralar yüzeyseldi ve doktorlar, temel organlarının zarar görmediğini belirttiler.Bebeğin doğduktan sonraki iki gün içinde yaşadığı acının boyutunu gören doktorlar, ona bir isim vermeye karar verdiler. Ve 'umut' anlamına gelen Esperanza'yı seçtiler.Bebek acımasız koşullardan geçmek zorunda kalsa da, şu anda durumu stabil ve umarım yakında daha iyi bir hayata doğru yola çıkacak...Haberinyeri dış servislerin edindiği bilgiye göre.

Cronica gazetesine Esperanza'nın tedavi gördüğü hastane adına David Halac tarafından bir açıklama yapıldı. David Halac, paslı bıçağın Tramontina markası tarafından üretildiğini açıkladı. Bebeğin sırtına saplanan bu bıçak, bebeğin yaşadığı diğer yaralara da neden olan bıçakla aynıydı.David Halac, Bebek şu anda stabil ve hayatta kalacağına inanıyoruz."dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER