Boğulan üzere olan kadını kurtarırken kendisi öldü

Genç bir adam, Londra Köprüsü'nden Thames Nehri'ne düşen bir kadının çaresiz çığlıklarını duyduktan sonra harekete geçmekte tereddüt etmedi.

Boğulan üzere olan kadını kurtarırken kendisi öldü

Folajimi “Jimi” Olubunmi-Adewole, boğulan kadını kurtarmak için nehre atladı ancak o gece hayatını kaybetti.Jimi ve arkadaşı Bernard Kosia Cuma günü gece yarısı iş çıkışında bir kadının ağlama sesini duydular.Bernard, kadının hayatı için ağladığını söyledi ve "İmdat, öleceğim" diye yardım istediğini söyledi. Başka bir adam onlara koştu, pantolonunu çıkardı, Jimi'ye baktı ve “yüzebilir misin?” Diye sordu ve “evet” cevabını verdi.Arkadaşı BBC News'e "Jimi iyi bir yüzücüydü dedi.Hemen ardından bana telefonu verdi, 'Bern sen burada kal, yüzemezsin, polisi çağır' dedi. "Evet, tamam" dedim "

Bu, Bernard'ın arkadaşını canlı gördüğü son zamandı. Talihsiz gencin vücudu 6 saat sonra kurtarıldı. Bernard acil servislere telefonla konuşurken arkadaşının adını haykırdığını duyduğunu söyledi.Benim adımı haykırıyordu, adımı haykırıyordu. Onu göremedim bile. Her yer zifiri karanlıktı ve onu göremedim.Bernard, "Biri orada olmalıydı, biri atlayıp ikisini de kurtarmaya çalışmalıydı," diye devam etti.Kadına yardım etmek için başka bir adam da atlamıştı. O ve kadın sonunda ilk müdahale ekipleri ortaya çıktığında bulundu, ancak Jimi ortadan kayboldu. “Jimi, bazı nedenlerden dolayı biraz umursaman birisiydi. Ne olacağını iki kez düşünmedi, ”dedi Bernard, Good Morning Britain adlı TV programına. "Sadece" Bernard, onu kurtarmalıyım, onu kurtaracağım "dediğini hatırlıyorum."Londra Polisi'nden Det Baş Müfettiş Oliver Shaw, Jimi'nin cesedinin sabah 6'dan hemen önce bulunduğunu söyledi.Bu olayın koşulları son derece trajik. Bir başkasının hayatını kurtarmaya çalışırken yürek burkan bir şekilde kendi hayatını kaybeden bu kahraman genç adamın ailesine destek olmaya devam ediyoruz ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER