ABD’de Yakalanan ‘Nehir Canavarı’ 100 Yaşından Daha Büyük Olduğu Ortaya Çıktı!

ABD’de Michigan eyaletinde meydana gelen son dakika gelişmeler doğrultusunda Detroit Nehrinde yaklaşık 100 yaşından daha büyük bir balığın yakalanması halk tarafından dikkat çekti.

ABD’de Yakalanan ‘Nehir Canavarı’ 100 Yaşından Daha Büyük Olduğu Ortaya Çıktı!

100 yıldan daha yaşlı olduğu bildirilen bu balık yaklaşık 108 kilo ağırlığında mersin balığı olduğu ortaya çıktı. Adete nehir canavarına benzetilmesinin ardından nehir canavarı adı verildi. Nehir canavarı geçtiğimiz haftalarda 3 kişilik ekibin yaptığı bir çalışma sonrasında yakalandı.

Detroit Nehrinde yakalanan balığın boyunun 2 metre olduğu ve kilosunun da 108 olduğu ortaya çıktı. 3 kişilik ekip tarafından yapılan çalışma nihayetinde dondurulmuş ve lezzetli kaya balıklarının oluşturulduğu ağ sayesinde nehir canavarının yakalandığı gün yüzüne çıkmıştır. Yakalanan balığın tekneye getirilmesi ise yaklaşık 10 dakikayı bulması da halk tarafından ilgi odağı olmuştur. Ekipler tarafınca yapılan açıklamalar sonrasında balığın yaklaştıkça ne kadar büyük olduğunu görünce bir hayli şaşırmıştım ifadeleri de dikkatleri üzerine çekti.

YAKLAŞIK 108 KİLO VE 2 METRE BOYU VAR!

Balığın boyunun yaklaşık 2 metre ve kilosunun 108 olduğu ortaya çıktığında balığın ne kadar bir büyüklükte olduğu insanların gözlerinde canlandı. Her ne kadar canlı olarak balık görülmese de insanların gözlerinde hayal edilerek tüm dikkati üstüne çekti. Balık yakalanacağı vakit yorgun olduğu ve ekiplerimize herhangi bir problem çıkarmadığına dair açıklamalar da dikkatleri üzerine çekti.

TEHLİKE TÜRLER ARASINDA BULUNUYOR!

Yakalanan balığın cinsinin araştırılmasının ardından tehdit içeren türler arasında bulunduğu ortaya çıktı. Balıkların azalmasında ki büyük faktörler arasında bulunmasıyla birlikte bu balığın balıkçılar tarafından yalnızca 1 defa belli bir olgunlukta olması durumunda tutulmasına izin verildiği bildirildi. Ancak unutulmamalıdır ki Detroid Nehrinde yakalanan balıkların serbest bırakılması gerektiği vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER