72 yaşında anne oldu

Çiftlere sık sık çocuk sahibi olamayacak kadar yaşlı olabilecekleri söylendiği için, Hindistan'daki bir çift tüm bu yaş engellerini aştı ve 70'li yaşlarında bir bebek sahibi oldu.

72 yaşında anne oldu

.46 yıllık evlilikleri boyunca hiçbir zaman doğal bir şekilde hamile kalamadıkları için çift, doğurganlık tedavisinden yardım istedi.Neşeli çiftin artık güzel bir erkek çocuğu oldu.72 yaşındaki Daljinder Kaur ve 79 yaşındaki kocası, Eylül 2014'te doğurganlık tedavisi istedi."Kendimi yapayalnız hissediyordum. Daljinder, Agence France-Presse'e verdiği demeçte çok fazla yalnızlık hissiyatımız vardı ”dedi. "Anne olma umudumu kaybetmiştim."Doktorları ona tedaviyi vermeye ikna etmek kolay olmadı ama sonunda IVF yaptırması konusunda anlaştılar. İki yıl üç deneme sonrasında hamile kalmayı başardı.

Daljinder, 19 Nisan 2016'da Arman adını verdikleri 4,4 kg ağırlığında sağlıklı bir erkek bebek doğurdu ve anında dünyanın en yaşlı annelerinden biri oldu.

Dalijinder'in yaşında, komplikasyonsuz sağlıklı bir doğum yeterince şaşırtıcı değilmiş gibi, oğlunu üç ay boyunca emzirmeye devam etti.

Oğlunu doğurduktan neredeyse 11 ay sonra, medyanın ilgi odağı oldu ve haberleri tüm dünyada yankılandı..!

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER